Haluk Levent > Albümler

HALUK LEVENT - ALBÜMLER

MENÜ

ANA SAYFA
ALBÜMLER

12 - Akşam Üstü

11 - Annemin Türküleri
10 - Aç Pencereni

09 - Türkiye Turnesi

08 - Bir Erkeğin Günlüğü

07 - Kral Çıplak

06 - www.leyla.com

05 - Yine Ayrılık

04 - Mektup

03 - Arkadaş

02 - Bir Gece Vakti

01 - Yollarda


2003 - İstanbul Konseri

1993 -Bu Ateş Sönmez

ŞARKI SÖZLERİ
KİTAP !
HAYATI
HABERLER
RÖPORTAJLAR
RESİMLER
MULTIMEDIA
AKORLAR
KONSERLER
LİNKLER

Favorilere ekle

e-posta

 

 

 

 

 

 

 

 

            Yılı      Albümün İsmi

12 2006 Akşam Üstü
11 2005 Annemin Türküleri
10 2004 Aç Pencereni
9 2003 Türkiye Turnesi (Canlı)
8 2002 Bir Erkeğin Günlüğü
7 2001 Kral Çıplak
6 2000 www.leyla.com
5 1998 Yine Ayrılık
4 1997 Mektup
3 1996 Arkadaş
2 1995 Bir Gece Vakti
1 1993 Yollarda
     
- 2003 İstanbul Konseri
- 1992 Bu Ateş Sönmez

Haluk Levent, son albümü "Akşam Üstü" ile birlikte şimdiye kadar 12 albüm yaptı. 1993 yılında başlayan müzik macerasına şimdilerde piyasaya çıkardığı 12. albümü "Akşam Üstü " ile devam ediyor.

Aslında HL'in ilk albümü "Yollarda" çalışması ilk baskısında şimdi satılmakta olan çalışmadan daha farklıydı ve "Bu ateş sönmez" ismini taşıyordu. İlk versiyonda "yollarda albümünde olmayan" 3 değişik şarkı bulunuyordu ve bazı parçalarda yoktu. HL'in tanınmasında önemli rolü olan "Ankara" parçası da bildiğimizden daha yumuşak bir versiyonuyla yer alıyor.

Haluk Levent müzik yaşantısına küçük barlarda gitarıyla şarkılar çalarak başladı. Daha sonra Türkiye de kayıt yaptırmadık üniversite kalmayınca! profesyonel anlamda müzik piyasasına atılmaya karar verdi. HL'in müzik piyasasına çıkarken işi gerçekten çok zordu. Çünkü Rock müzik o zamanlar şimdiki gibi Türkiye'de pek de önemsenen ve ciddiye alınan bir müzik türü değildi. Daha çok gürültü olarak nitelendiriliyordu. Az uğraşmadı albümünü kabul ettirmek için, kendi deyimiyle plakçıların önünde gitarıyla az sabahlamamış HL. 

İlk albümü "Yollarda" şimdiki bildiğimiz şeklinden ve içeriğinden farklı çıktı piyasaya. Bu albümde "Yolarda" albümünde olan ve olmayan parçalar vardı. [Daha ayrıntılı bilgi için bkz.-> Albümler] Yollarda parçası da pek çok parça gibi daha soft bir düzenlemeyle yer almıştı HL'in kafasındakinden. Albümünü piyasaya çıkarabilmek için pek çok taviz vermişti HL. Daha sonra bu albümün başarısı üzerine HL tekrar stüdyoya girerek bazı parçaları yeniden daha Rock bir tarzda yorumladı, beğenmediği parçaları çıkarttı, yeni bestelerini koydu ve çok kısa bir süre sonra albümün yeni versiyonu raflardaki yerini aldı. HL aynı zorluğu klip çekerken de çekti. Hatta Ankara isimli parçası için parçadaki "Ankara sözlerini İstanbul yap klibini çekelim" gibi bir teklif bile aldı. 

HL'in bu beklenmeyen! başarısının ardından o da ikinci albümü için kolları sıvadı ve çıkardığı başarılı albümlerinin ardından bu günlere geldi. Beni en çok şaşırtan ise hapiste iken ve hemen ardından askerde iken çıkardığı albümler olmuştur...

 

SANATÇILARIN EMEKLERİNE SAYGI İÇİN   LÜTFEN BANDROLLU ALBÜM ALALIM !!!

Güncelleme: 28/10/2006